Menu:

Wpisy

O serwisie

Doskonałe propozycje tworzenia ciekawych stron internetowych spoczywają na rękach profesjonalistów, którzy muszą mieć opanowany do perfekcji język internetu, czyli HTML lub CSS. Tworząc specjalistyczne strony firmowe trzeba włożyć nieco więcej starań w to, aby dana strona przyciągała uwagę. Oczywiście nie tylko wizerunek takiej witryny o tym świadczy. W połowie odpowiedzialne za to są reklamy. Jeśli dba się o ten element można zauważyć znacznie większe zainteresowanie taką stroną. Do tego potrzebne jest odpowiednie pozycjonowanie. Firmowe strony, czyli witryny przedstawiające daną działalność, prosperują, jako wizytówka internetowa firmy. Trzeba, wobec tego w odpowiedni sposób zatroszczyć się o to, aby ta wizytówka była jak najlepiej postrzegana przez odwiedzających.

Kategorie

Firmowe strony internetowe są bardzo często grupowane nie tylko ze względu na tematykę, ale również i wizerunek. Strony zawierające informacje dotyczące zakładów mechanicznych najczęściej prezentują działalność w ciemniejszych, bardziej męskich barwach. hosting dla firm

Step by step

Tworzenie stron internetowych jest zajęciem, z którym każdy może sobie z powodzeniem poradzić. Można ściągnąć sobie odpowiednie szablony ze strony o nazwie Darmowe szablony. Zabierając się za tworzenie strony www, najpierw musimy dodać jej treść. Należy ją dodać do pliku index.html. Plik ten otwieramy klikając na niego prawym przyciskiem myszki. Następnie należy wybrać opcję o nazwie Otwórz za pomocą i wybrać zakładkę Notatnik. To najbardziej optymalne miejsce, w którym będziemy wprowadzać treść strony www oraz wszelkie zmiany. Na tym etapie możemy powiedzieć, że stworzyliśmy stronę główną, ale to oczywiście jeszcze nie wszystko. Aby stworzyć każdą kolejną podstronę należy skopiować index.html, wkleić, a następnie nadać jej odpowiednią nazwę, którą chcemy. Treść jest modyfikowana zgodnie z wytycznymi zawartymi w zakładce o nazwie Podstawowe zmiany i gdzie wpisywać treść. Na stronie głównej powinien pojawić się odnośnik do tejże podstrony i na odwrót. Ważne jest, aby na każdej podstronie sprawdzić czy link do kolejnych podstron oraz do strony głównej działa. Po stworzeniu całej strony, włączając w to wszystkie podstrony, możemy całość umieścić na serwerze. Jeśli nie mamy jeszcze wielkiego doświadczenia w tworzeniu stron internetowych można na początku skorzystać z jakiegoś niedrogiego lub darmowego serwera. Po wybraniu domeny i założeniu konta należy wrzucić całą treść. Do tego celu trzeba użyć jakiegoś programu, ale jego wybór to już indywidualna kwestia. Uruchamiając ów program należy wybrać zakładkę sieć, FTP połączenie oraz nowe połączenie. Tutaj należy wpisać dowolną nazwę, a w hoście wpisać adres do konta FTP i hasło. Po zatwierdzeniu należy poszukać nazwy, którą właśnie wybraliśmy, połączyć się z nią a kiedy znajdziemy się na wybranym przez nas koncie możemy poszukać strony internetowej, którą właśnie przed momentem stworzyliśmy. Na tą stronę należy przenieść wszystkie stworzone pliki i wylogować się. Można się już rozłączyć i bezpośrednio łączyć się z naszą stroną www.