Menu:

Wpisy

O serwisie

Doskonałe propozycje tworzenia ciekawych stron internetowych spoczywają na rękach profesjonalistów, którzy muszą mieć opanowany do perfekcji język internetu, czyli HTML lub CSS. Tworząc specjalistyczne strony firmowe trzeba włożyć nieco więcej starań w to, aby dana strona przyciągała uwagę. Oczywiście nie tylko wizerunek takiej witryny o tym świadczy. W połowie odpowiedzialne za to są reklamy. Jeśli dba się o ten element można zauważyć znacznie większe zainteresowanie taką stroną. Do tego potrzebne jest odpowiednie pozycjonowanie. Firmowe strony, czyli witryny przedstawiające daną działalność, prosperują, jako wizytówka internetowa firmy. Trzeba, wobec tego w odpowiedni sposób zatroszczyć się o to, aby ta wizytówka była jak najlepiej postrzegana przez odwiedzających.

Kategorie

Firmowe strony internetowe są bardzo często grupowane nie tylko ze względu na tematykę, ale również i wizerunek. Strony zawierające informacje dotyczące zakładów mechanicznych najczęściej prezentują działalność w ciemniejszych, bardziej męskich barwach. agencja interaktywna

Archiwum kategorii 'Porady'

Najtrudniejszy pierwszy krok

Wielu ludzi myśli sobie, że stworzenie strony internetowej to bardzo trudna kwestia i zająć się tym zagadnieniem mogą jedynie bardzo dobrze wykwalifikowani informatycy. Okazuje się jednak, że takie myślenie jest bardzo błędne. Podstawą do tego, aby móc projektować własne strony internetowe jest nauczenie się języka HTML. Gdyby się jednak zagłębić w to zagadnienie, to należy również dodać, że jeśli nauczymy się języka HTML, to będziemy potrafili się posługiwać także językiem XHTML. Ten drugi jest bardziej zaawansowanym technologicznie językiem służącym do tworzenia stron internetowych. Zatem, aby być dobrym webmasterem, wcale nie trzeba kończyć studiów wyższych jak to się mogłoby niektórym z nas wydawać. Aby się nauczyć posługiwać tymi językami można skorzystać z różnych kursów. Niektóre z nich są odpłatne, ale możemy spotkać się również z kursami języka HTML, za które nie musimy uiszczać żadnej opłaty. Bezpłatne kursy tworzenia stron internetowych znajdują się głównie w sieci. Trzeba jednakże zaznaczyć, że samo stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, bowiem to, aby była ona na tyle atrakcyjna, by odwiedzało ją sporo internautów. Dlatego też przy tworzeniu strony www istotne jest dokładne przemyślenie właściwej tematyki. To, co ona zawiera, powinno przyciągać czymś szczególnym. Oprócz treści, z pewnością niezwykle istotnym elementem dobrej i ciekawej strony internetowej jest tło oraz kolorystyka. Aby na nią zwrócić uwagę, powinna się czymś szczególnym wyróżnić. Jednakże trzeba również dodać, że nie należy przesadzić z grafiką, gdyż przejaskrawiona strona www będzie mało czytelna. Teoria teorią, ale jak wiemy, to praktyka daje prawdziwy obraz sytuacji i dlatego też tworząc stronę internetową warto jest przyjrzeć się istniejącym tworom w sieci, które są bardzo często odwiedzane. Biorąc z niej przykład możemy stworzyć coś, co niewątpliwie się sprawdzi. Toteż nie należy się wzbraniać, tylko brać się do roboty, bo tworzenie stron internetowych to naprawdę nie jest trudna sprawa.

Archiwum kategorii 'Porady'

Step by step

Tworzenie stron internetowych jest zajęciem, z którym każdy może sobie z powodzeniem poradzić. Można ściągnąć sobie odpowiednie szablony ze strony o nazwie Darmowe szablony. Zabierając się za tworzenie strony www, najpierw musimy dodać jej treść. Należy ją dodać do pliku index.html. Plik ten otwieramy klikając na niego prawym przyciskiem myszki. Następnie należy wybrać opcję o nazwie Otwórz za pomocą i wybrać zakładkę Notatnik. To najbardziej optymalne miejsce, w którym będziemy wprowadzać treść strony www oraz wszelkie zmiany. Na tym etapie możemy powiedzieć, że stworzyliśmy stronę główną, ale to oczywiście jeszcze nie wszystko. Aby stworzyć każdą kolejną podstronę należy skopiować index.html, wkleić, a następnie nadać jej odpowiednią nazwę, którą chcemy. Treść jest modyfikowana zgodnie z wytycznymi zawartymi w zakładce o nazwie Podstawowe zmiany i gdzie wpisywać treść. Na stronie głównej powinien pojawić się odnośnik do tejże podstrony i na odwrót. Ważne jest, aby na każdej podstronie sprawdzić czy link do kolejnych podstron oraz do strony głównej działa. Po stworzeniu całej strony, włączając w to wszystkie podstrony, możemy całość umieścić na serwerze. Jeśli nie mamy jeszcze wielkiego doświadczenia w tworzeniu stron internetowych można na początku skorzystać z jakiegoś niedrogiego lub darmowego serwera. Po wybraniu domeny i założeniu konta należy wrzucić całą treść. Do tego celu trzeba użyć jakiegoś programu, ale jego wybór to już indywidualna kwestia. Uruchamiając ów program należy wybrać zakładkę sieć, FTP połączenie oraz nowe połączenie. Tutaj należy wpisać dowolną nazwę, a w hoście wpisać adres do konta FTP i hasło. Po zatwierdzeniu należy poszukać nazwy, którą właśnie wybraliśmy, połączyć się z nią a kiedy znajdziemy się na wybranym przez nas koncie możemy poszukać strony internetowej, którą właśnie przed momentem stworzyliśmy. Na tą stronę należy przenieść wszystkie stworzone pliki i wylogować się. Można się już rozłączyć i bezpośrednio łączyć się z naszą stroną www.

Archiwum kategorii 'Porady'

Nie ma cię w sieci, nie ma biznesu

W dzisiejszym biznesie podstawowym kanałem komunikacyjnym z klientem, jak również z partnerami biznesowymi jest Internet. Dlatego też jedną z najważniejszych kwestii, którą powinna posiadać licząca się na rynku firma jest dobrze zaprojektowana strona internetowa. Dana firma może oczywiście samodzielnie tworzyć własną stronę o ile oczywiście jest przekonana o tym, że sobie poradzi. Jednak, aby mieć pewność, że nasza strona internetowa będzie na najwyższym poziomie i nie będzie się, do czego doczepić, to warto jest zlecić to zadanie fachowcom. Jedną z firm oferujących tworzenie stron www działających na naszym rynku jest aptus.pl. Działa ona na naszym rynku od roku 1999, a biorąc pod uwagę szybkość rozwoju Internetu jest to naprawdę szmat czasu, który wygenerował ogromne doświadczenie w tej kwestii. Podejście do klienta jest bardzo indywidualne, dlatego też stworzony produkt jest bardzo oryginalny, odpowiadający specyficznym wymaganiom konkretnego klienta. Aptus.pl stawia na użyteczność, która jest podstawą sukcesu na rynku. Dlatego też dla każdego klienta tworzone są aplikacje internetowe, dzięki którym potencjalny odbiorca usług klienta ma bardzo duże możliwości w przeglądaniu oferty oraz bardzo przejrzyste formy zamawiania. Projekt, który firma Aptus.pl wykonuje klientowi do zatwierdzenia zawiera nie tylko eleganckie formy przyciągające wyglądem, ale także użyteczną nawigację pozwalającą w najbardziej z możliwych sposobów poruszać się po danym serwisie. Na naszym polskim rynku jest wiele podmiotów tworzących strony internetowe, ale aby być pewnym, że nasza witryna jest atrakcyjna i przyciąga klientów, najlepiej jest zaufać tym, którzy mają spore, wieloletnie doświadczenie, poparte dodatkowo, co najmniej kilkoma sukcesami. Warto, więc zaznajomić się z port folio danej firmy projektującej strony internetowe, zanim zdecydujemy się, komu powierzyć wizerunek naszego przedsiębiorstwa. Wszakże widoczna i atrakcyjna oferta to połowa sukcesu.

Archiwum kategorii 'Porady'

Program receptą na sukces

Tworzenie stron internetowych nie jest zbyt skomplikowaną umiejętnością jak mogłoby się niektórym wydawać. Oczywiście jak najbardziej możemy skorzystać z pomocy uczestnicząc w kursie projektowania stron www, ale równie dobrze możemy, a nawet powinniśmy pobrać sobie specjalny program do projektowania, których na rynku nie brakuje. Jednym z takich programów, które są naprawdę warte polecenia jest Pajączek 5NXG. Jest to program kompletny, gdyż oprócz niego nie jest nam nic więcej potrzebne, aby móc tworzyć własne strony www oraz inne aplikacje. Na program ten składa się kilkadziesiąt użytecznych narzędzi, dzięki którym będziemy mogli programować w języku html, xhtml i css, ale nie tylko. Pajączek pozwala, bowiem tworzyć również aplikacje w języku php, Java Script, mysql oraz VBScript. Program ten to jednak nie tylko możliwość tworzenia stron internetowych, ale także dosyć szersze możliwości. Program, bowiem posiada specjalny moduł, która pozwala na bezpieczną publikację FTP oraz WebDAV. Mamy również dostęp do bardzo licznych szablonów zawierających gotowe strony, narzędzi do kompresji oraz do formatowania kodu. Nie można także pominąć, że Pajączek do także możliwość sprawdzenia pisowni i składni, generatory takich struktur jak tabelki, ramki i formularze, specjalny kurs do tworzenia stron internetowych oraz kurs programowania w PHP. Pajączek jest przeznaczony dla komputerów działających w oparciu o system Windows 95, 98, Windows XP, NT/2000, oraz Windows Vista 32/64, Vista 7 32/64 oraz Vista 8 32/64. Oczywiście Pajączek to nie jest jedyny program do tworzenia stron www dostępny na polskim rynku, ale niewątpliwie jest jednym z tych wartych polecenia. Programy takie są niejako uzupełnieniem kursu tworzenia stron internetowych, bez którego na pewno nikt sobie z tym zadaniem nie poradzi. Oczywiście można stworzenie strony internetowej zlecić firmie specjalizującej się w tych sprawach, szczególnie, gdy chodzi o firmową stronę internetową. Takich firm na pewno na rynku naszym nie brakuje.

Archiwum kategorii 'Porady'

Elementy niezbędne

Tworzenie stron internetowych nie jest tak trudne jak mogłoby się to wydawać. Trzeba jedynie co nieco się w tej kwestii podszkolić i już możemy z powodzeniem zabierać się za tworzenie własnych stron www. W sieci istnieje bardzo wiele różnych poradników, które w jasny sposób przedstawiają krok po kroku, w jaki sposób używać języka html, który jest przecież podstawą przy pracy webmastera. Aby móc ze swobodą tworzyć nowe strony należy opanować kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim należy opanować sposób umieszczania w sieci danej strony. Trzeba wiedzieć jak w sposób przejrzysty napisać kod. Trzeba poznać wszystkie tajniki tworzenia stron WWW w taki sposób, aby były zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami. Bardzo ważnym elementem każdego portalu, każdej strony internetowej jest odpowiednia grafika. Czasem, chociaż treść jest właściwa i na bardzo wysokim poziomie, niewłaściwa grafika może zepsuć cały efekt końcowy. Odnośnie tworzenia stron internetowych, to równie ważnym elementem jest właściwe umiejscowienie wszelkich linków do podstron. Wielu ludzi tworzących strony ma pewne problemy z nimi. Warto jest się doszkolić w tej kwestii, gdyż odnośniki to bardzo istotna kwestia pomagająca w nawigacji internetowej. Warto jest również zapoznać się z możliwościami, jakie dają poszczególne, użyteczne narzędzia. Te wszystkie wyżej wymienione elementy są niezwykle istotne w umiejętności tworzenia stron www. Owszem, można tę pracę zlecić wyspecjalizowanym do tego firmom, ale jeśli mamy możliwości i zacięcie do takiej twórczej pracy, to warto samemu zająć się tworzeniem własnych prywatnych lub też własnego przedsiębiorstwa stron internetowych. Wystarczy nieco poznać tajniki tej sztuki, a z pewnością będzie ona nam przynosiła pełną frajdę. Warto jest również skorzystać z jednej z wielu szczegółowych porad, których bynajmniej w sieci nie brakuje. To ważne, aby w tym względzie raczej nie dochodzić do wniosków metodą prób i błędów, gdyż na pewno tym sposobem nie nauczymy się tworzyć stron internetowych.

Archiwum kategorii 'Porady'

Jakie informacje zamieszczać?

Jakie informacje zamieszczać? Na wielu stronach internetowych, które pozostały nierozważnie wykonane brakuje bardzo często dobrych informacji. Osoby, które poszukują jakichś informacji, wchodząc na stronę oczekują, że znajdą wszelkie odpowiedzi na swoje pytania. Jeśli nie znajdują czują się rozczarowani, że mimo zapytania nie zostało wyłonione odpowiednie info. Tworząc taką stronę trzeba koniecznie pomyśleć o przystosowaniu takich informacji. Najczęściej tworzone są strony firmowe. To taka wizytówka firmowa dostępna w sieci, która ma promować przedsięwzięcia. Tworzone są strony salonów kosmetycznych, piekarni, salonów fryzjerskich, ale także biur podróży, agencji reklamowych czy kancelarii prawnych. W zasadzie każdy ma możliwość utworzenia odpowiedniej strony dla swojego przedsięwzięcia. Szablony stron mogą okazać się niebywale przydatne w takich kategoriach. Oczywiście firmy, które tworzą profesjonalne strony www posługują się także indywidualnymi propozycjami tworzenia wykorzystując wszelkie wskazówki wymagającego klienta. Tworzone są w ten sposób odrębne projekty takich stron. Najważniejsze jest to, aby utworzony szablon strony www był prosty. Nie ma sensu tworzyć do tego zbyt wysokiego, niezrozumiałego dla wszystkich języka. Jasność, przejrzystość, ale także, jakość powinny być w takim przypadku wykorzystane. Powracając do informacji, które mają być umieszczane na stronach warto dodać, że powinny być rzeczowe. Jeśli opisują dane produkty czy usługi najprościej są wówczas zdecydowanie bardziej dostępne dla większości odwiedzających strony. Jeśli tworzona jest strona promująca zakład kosmetyczny dobrze jest jakoś opisać wykonywane zabiegi, wykorzystywane produkty kosmetyczne oraz działanie, by zachęcić do skorzystania z takiego salonu. Tak samo jest w przypadku innych propozycji. Dobrze jest pod każdą informacją zamieścić jakieś potwierdzenie tego na przykład zdjęcie. Będzie to kolejne potwierdzenie słuszności takiego serwisu. Strony internetowe pod względem informacji powinny być dość szczegółowo opisane.